سه‌شنبه، مرداد ۱۸، ۱۳۸۴

ارتوكراتولوژي روشي نوين و موثر براي درمان نزديك بيني و دوربيني است

ارتوكراتولوژي" به تاييد ‪ FDA‬آمريكا يك روش سالم و موثر و بازگشت پذير براي اصلاح نزديك بيني و دوربيني است.

بر اساس مقاله‌اي كه توسط دكتر "پرويز زرين بخش" در هشتمين كنگره علمي اپتومتري ايران ارايه شد،"ارتوكراتولوژي" براي كليه كساني كه مي خواهند در طي روز عينك و لنز استفاده نكنند و به هر دليلي قادر به عمل جراحي ليزيك نيستند ،روشي ايده‌آل است.

"ارتوكراتولوژي" بخصوص در كودكان كه نياز به تحرك دارند و عينك و لنز مزاحم آنهاست يك روش بسيار موثر است.

نحوه عمل ارتوكراتولوژي شبيه مهر برجسته است كه روي قرنيه جاي پا مي گذارد و باعث جابجايي سلول‌هاي اپي تليال شده و ميوپي را برطرف مي‌كند.

در روشهاي ليزيك با ايجاد خراش روي قرنيه چشم و تراشيدن آن توسط روش هايي چون ليزيك كه منجر به تغيير قدرت و تحدب قرنيه مي‌شود،نزديك بيني و دور بيني و آستيگماتيسم چشم فرد اصلاح مي‌شود.

اما در روش "ارتوكراتولوژي" لنزهاي مخصوصي روي قرنيه قرار داده مي شودكه به مرور زمان باعث تغيير شكل قرنيه مي‌شود و به تدريج عيب انكساري چشم بيمار برطرف مي‌شود.

مزيت اين روش غير تهاجمي بودن آن است و در واقع در اين روش جديد آسيبي به چشم وارد نمي‌شود و بر خلاف روش ليزيك ،قابل برگشت بوده و از ايمني قابل ملاحظه‌اي برخوردار است.

اين روش يكي از روشهاي نوين در زمينه اصلاح عيوب انكساري است كه در دنيا به تازگي به كار گرفته شده است و در ايران نيز مدت كوتاهي است كه به كار برده مي‌شود.

"ارتوكراتولوژي" با استفاده از تكنولوژي ،طراحي مدرن و مواد ‪ Super Permeable‬از جمله ‪ XO Boston‬ساخته مي‌شود.

اين مقاله توسط دكتر "پرويز زرين بخش" در هشتمين كنگره سراسري اپتومتري ايران ارايه شد.

هشتمين كنگره علمي اپتومتري ايران ،توسط انجمن علمي اپتومتري (بينا يي سنجي) ايران و با همكاري دانشگاه علوم پزشكي ايران،دانشگاه علوم پزشكي زاهدان،دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهششتي و دانشگاه علوم پزشكي مشهد سيزدهم و چهاردهم مردادماه در سالن همايش‌هاي رازي برگزار شد

هیچ نظری موجود نیست: