یکشنبه، آذر ۰۶، ۱۳۸۴

سلامی دوباره بعد از چند ماه سکوت!
سلام همکاران گرامی و خوانندگان عزیزمدتی لازم بود که سکوت کنم تا بعضی کراها پیش برود ولی امروز وقت آن رسیده که نفسی تازه کنم.
آخرین مطلبی که ارسال نموده ام مربوط به عدسیهای سیلیکون هیدروژل و ارزانتر شدن آنها است. برای من به شخصه باعث نهایت خوشحالی است که لنزهای سیلیکون هیدروژل در طی این چند ماهه در ایران به شدت توسعه پیدا کرده اند. بر خلاف یادداشتهایی که اخیرا در روزنامه ها و حتی بصورت نقل قول در سایت اپتیران (سایت آقای علیمیرزایی – قدیمی ترین سایت ما) مطرح می شود، لنزهای سیلکون هیدروژل بهنوان امنترین لنزها شناخته شده اند و از نظر امنیت ارجحیت کامل بر لنزهای آرجی پی دارند. اما تمام اینها به یک شرط است : به شرطی که مطابق استاندارد استفاده شوند
استاندارد مصرف لنزهای نرم ، چه لنزهای دهه هشتاد و چه لنزهای دهه نود و یا لنزهای دهه اخیر، به این شکل است که حتماً باید بعد از یکماه دور انداخته شوند. از همکاران تقاضا دارم دقت کنند که اگر لنزهای سافت را برای بیش از یکماه تجویز کنیم، خطراتی را در دراز مدت به همراه دارند. با اینوجود استفاده از لنزهای جدیدتر و مصرف آنها برای بیشتر از زمان استاندارد توصیه شده ، از نظر بهداشتی قطعاً اشکال دارد ولی حداقل از نظر کیفیت تنفس چشم، بهتر از هیدروژلهای قدیمی است.

جمعبندی: استفاده از لنزهای سیلیکون هیدرژل مفید است و حتماً باید جایگزین لنزهای هیدروژل قدیمی شود ولی نگذارید شما رابلانسبت گ گ گ گ گ گ ا ا ا ا ا ا ا و و و و و و و و فرض کنند و به شما لنزهای یک ماهه را بعنوان لنزهای چهارماهه به شما معرفی کنند.
اگر چه مصرف سیلیکون هیدروژل به مدت چهار ماه، خیلی بهتر است تا مصرف هیدروژل کم آب به مدت همان چهار ماه، اما نگذارید هر اراجیفی را تحویلتان دهند و پشت سرتان بخندند که "اینها حالیشان نیست" اگر بگوییم این لنز چهار ماه و ده روزه است، باز هم قبول می کنند". همکاران گرامی : لنز چهار ماهه در هیچکجای دنیا وجود ندارد، و مصرف اضافی از لنزهای نرم کار درستی نیست. اما اگر مجبورید با بالا بردن مصرف لنز نرم، مردم را مجاب کنید تا از لنزهای جدید استفاده کنند، اینکار را آگاهانه بکنید و نه از روی بی اطلاعی
آيدين صفوتي

هیچ نظری موجود نیست: