چهارشنبه، اسفند ۰۸، ۱۳۸۶

مقایسه تعرفه پیراپزشکان با پزشکان عمومی قیاس درستی نیست

تهران - خبرگزاری ایسکانیوز: استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مقایسه تعرفه میان رشته پیراپزشکی و پزشکی عمومی بدون در نظر گرفتن هزینه خرید تجهیزات در رشته پیراپزشکی قیاس درستی نیست.
دکتر علی میرزاجانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، افزود: برخی از رشته های پیراپزشکی مانند اپتومتری به دلیل گران بودن خرید تجهیزات پزشکی خود متحمل هزینه های بالایی می شوند.
وی ادامه داد: اگر قرار است که تعرفه میان پیراپزشکان و پزشکان عمومی به دلیل سنوات تحصیلی یکسان دیده شود باید هزینه خرید تجهیزات پزشکی آنان نیز در نظر گرفته شود.
متخصص اپتومتری تصریح کرد: رشته هایی مانند شنوایی سنجی، اپتومتری، فیزیوتراپی، کار درمانی و غیره هزینه زیادی را برای خرید تجهیزات خود می کنند در حالی که مسوولین با قیاس سنوات تحصیل تعرفه 70 درصدی را تعیین کرده اند.
میرزاجانی گفت: یک اپتومتریست حداقل 30 میلیون تومان صرف خرید دستگاه های این رشته می کند و با در نظر گرفتن هزینه استهلاک آن واقعی نبودن تعرفه ها مشخص می شود.
عضو هیات مدیره انجمن اپتومتری کشور اظهار داشت: با وجود در نظر گرفتن خدمات پزشکان عمومی اما جامعه امروز پزشک سالار شده است و در نهایت کسی که مقطع PHD پیراپزشکی را دارد تعرفه ای معادل پزشکان عمومی باید پرداخت کند.
وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه پزشکان عمومی و تعرفه پایین آنان افزود: مقایسه این دو رشته به دلیل وضعیت رشته های پیراپزشکی و گران بودن خرید تجهیزات که به طول مثال تعرفه اپتومتری سه هزار تومان بوده و خرید یک دستگاه 30 میلیون تومان، قیاس درستی نیست

هیچ نظری موجود نیست: