سه‌شنبه، مرداد ۲۰، ۱۳۸۸

نظارتی مغفول مانده

چه خوب شد که در آستانه کنگره اپتومتری مهمترین بحث مغفول مانده ی اپتومتری یعنی نظارت بر فعالیت فارغ التحصیلان مطرح گردید...

ای کاش در انجمن علمی اپتومتری حداقل اسمی از نظارت برده می شد! در جاییکه ( اختصاصا تهران ) نه دانشگاه ها و نه انجمن علمی نظارتی بر فعالیت اپتومتریست ها ندارند طبیعی است که شاهد باشیم دانشجویان اپتومتری از ترم 4 در نقاط مختلف شهر شروع به کار نمایند و برخی همکاران و یا خدای ناکرده اساتید مهر خود را در اختیار آنها قرار بدهند، مجوز های عینک سازی و مطب نیازی به تمدید اعتبار نداشته باشد، تعداد عینک سازی های غیر قانونی رشد قارچ گونه داشته باشد و برخی دیگر از دوستان بیش از یک مطب داشته باشند، عینک سازان تجربی با وقاحت تمام به معاینه بیمار بپردازند و حتی نسخه های اپتومتریست ها را زیر سؤال ببرند، ویزیت ها هم که اصلا میزان ثابتی نداشته باشد و هرکس با توجه به "توجیه" های منطقی یا غیر منطقی خود تعرفه ای از بیمار دریافت نماید.

به این ترتیب است که رقابت علمی بین همکاران توجیه "اقتصادی" نخواهد داشت، یا عزیزانِ معترض، اپتومتری را عینک سازی معرفی می کنند و فراموش می کنند عینک سازی تنها یکی از خدمات اپتومتریست هاست.

هیچ بعید نیست که یکی از دلایل مشکلات اخیر برای اپتومتری، عدم نظارتی باشد که باعث میگردد عده ای سوء استفاده کننده از جناح رقیب ،جلوه ای نامناسب از اپتومتری را برای مسؤولین منعکس نمایند و پیرو آن وزیر محترم نیز آن اظهارات کذایی را در رادیوسراسری اعلام نماید.

مشتاقانه منتظر آن هستیم تا در دوازدهمین کنگره اپتومتری بشنویم آنچه را که اعضای شریف و البته دلسوز و تلاشگرهیأت مدیره های انجمن و جامعه اپتومتری در 4 سال گذشته به ثمر رسانده اند...
نوشته شده توسط: سید حسین حسینی یزدی

هیچ نظری موجود نیست: