سه‌شنبه، تیر ۰۸، ۱۳۸۹

آماده شدن برنامه دکترای تخصصی اپتومتری و ارسال آن به وزارت بهداشت

برطبق اطلاع دوست عزیزم جناب اقای دکتر جعفرزاده برنامه دکترای تخصصی اپتومتری تدوین وبرای تصویب نهایی به وزارت بهداشت ارسال شده است در ای میل ارسالی آقای دکتر جعفرزاده چنین مرقوم فرموده اند:

با تلاش فراوان موفق به ارائه برنامه دكتري تخصصي اپتومتري در دانشگاه علوم پزشكي ايران شديم. تهيه و تدوين اين برنامه كه ماهها به طول انجاميد پس از تصويب در دانشگاه علوم پزشكي ايران به وزارت بهداشت ارسال و در آنجا مراحل نهايي تصويب آن در حال سپري شدن است.
اين خبر را به دو دليل برايتان ارسال نمودم، اول آنكه همكاران داراي مدرك كارشناسي ارشد نسبت به اين موضوع مطلع شوند و دوم آنكه دعاي خير همكاران اپتومتريست در تحقق تصويب نهايي مقاطع علمي بالاتر براي اپتومتري محقق گردد
با تشكر
دكتر جعفرزاده پور

۷ نظر:

ناشناس گفت...

با سلام. از دانشجویان اپتومتری دانشگاه بهشتی هستم. چندی پیش نامه ای از جانب یکی از دانشجویان فعال دانشگاه ایران به اینجانب و سایر دوستان دانشجو ارائه شد و از ما خواسته شد تا آن را امضا کنیم. این نامه که قرار بود به ریاست جمهوری ارسال شود شامل درخواستی مبنی بر ایجاد مقطع دکترای اپتومتری بود. بدون آنکه ذکر شود این مقطع در کدام دانشگله تأسیس شود.
نکته جالب اینجاست که گویا دوستان محترم در دانشگاه ایران قصد دارند از امضای دانشجویان بهشتی نیز به سود خود استفاده کنند. از دکتر جعفرزاده عزیز انتظار داشتیم اگر پیگیر مقطع دکترا هستند حق و انصاف را رعایت کنند. به شخصه فکر می کنم سطح علمی دانشگاه بهشتی و مشهد بیش از دانشگاه ایران بوده و این دو دانشگاه بیشتر لایق کسب این مقطع می باشد. البته این موضوع فقط جهت اطلاع دوستان بود. امیدوارم هیچ گونه سوء استفاده ای از امضای دانشجویان صورت نپذیرفته باشد.

به امید موفقیت

Amir گفت...

با سلام و تشکر از همکارانی که در راستای ارتقای علمی و حرفه ای اپتومتری تلاش می کنند،آيا دکترای تخصصی اپتومتری با دکترای حرفه ای اپتومتری فرق دارد؟ وگر چنين است چرا برای تدوين و تصويب دکترای حرفه ای تلاش نمی شود؟

دشتي گفت...

ممنون دكتر جعفرزاده .خيلي خوشحال شدم . خسته نباشيد. به اميد آينده بهتر براي اپتومتري.

بهروز مالکی گفت...

با سلام
دوست خوبم، مهم تاسیس دوره دکتری است و کدام دانشگاهش خیلی فرقی نمیکند. دست همه کسانی که برای این کار زحمت میکشند درد نکند .
درمورد برنامه دانشگاهها برای تاسیس دوره دکتری حرفه ای نیز این مطلب را ببینید.http://optiran.blogspot.com/2010/05/blog-post_7429.html

دانشجوی ایرانی.... گفت...

سلام عرض می کنم خدمت همه ی دانشجویان و اساتیدودلسوزان رشته ی اپتومتری
این کامنت رودرجواب دوست محترم امااندکی خوش خیال !!شهیدبهشتیمون که فکرکردندالبته بهتره بگم توهم زدندکه یک نامه ی امضاشده ی چندتادانشجوکه درطول یک ترم حداقل صدتای اون نوشته می شه !می تونه باعث انجام شدن کارمهمی مثل اومدن دکترای یک رشته که سالهاست نه تنهادانشجویان بلکه اساتیدبرای اومدنش تلاش می کنندمی گذارم!دوست گرامی!به نظرمن احتمالا دکترجعفرزاده پورازنامه ای که شمامی فرماییداصلااطلاعی هم نداشتند!چون فکرنمی کنم برای همچین کاربزرگی همچین نامه ای خیلی اهمیت داشته باشه!!!!واین که اعتمادبه نفس داشتن خوبه ولی زیادکه بشه باعث ایجادتوهم فانتزی می شه!!وباعث می شه شمافکرکنیدباجمع کردن چندتاامضا می شه دکترای رشته روآوردکه بایدخدمت شماعرض کنم که اگه اینطوربودسالهاقبل فوق دکترای رشته هم اومده بود!واین که ازین به بعداگرخواستیدلایق بودن دانشگاهی رونسبت به دانشگاه دیگه ای اعلام کنیدحتمادلیل اون روهم( البته اگروجودداشته باشه)!!ذکرکنید!ودرنهایت این که صمیمانه ازجناب آقای دکترجعفرزاده پوربه خاطرتلاشهاودلسوزیهایی که برای رشته دارندومتاسفانه اکثرمواقع توسط دوستان موردکم لطفی قرارمی گیره!تشکرمی کنم وامیدوارم که همیشه سایشون بالای سررشته باشه و همگی فقط و فقط دلسوزرشته باشیم...

ناشناس گفت...

جا داره این جا خدمت این دوست محترمه ایرانی عرض کنم امدنه دکترا به این دانشگاه که ازفقر شدید دکترای اپتومتریست رنج می بره ننگی بزرگ برای این رشتس ویه جورایی باعث تعجب ویجورایی خنده ی ماها شده لابد اساتید محترم میخوان به دانشجویان دکترا فیزیک پزشکی درس بدن خیلی بهتره پایه ی این کارازجایی گذاشته شه که لیاقت این کاروداشته باشه

ناشناس گفت...

قابل توجه "دانشجوی ایرانی "
دوست عزیزی که سنگ دکتر جعفرزاده پور رو به سینه می زنی :
در صلاحیت علمی دکتر جعفرزاده عزیز هیچ شکی نیست. من به عنوان یکی از دانشجویان ایشان دست ایشون رو بخاطر زحماتی که بخاطر رشته عزیزمون می کشند می بوسم. دوست عزیز مثل اینکه شما اصلا از کامنت اینجانب چیزی متوجه نشدی. حالا اسمش خیال پردازی یا به قول شما توهم فانتزی یا هر چیزه دیگه. بحث سر اینه که باید بدون هیچ گونه تعصب به این موضوع پرداخت که آیا اصلا دانشگاه های اپتومتری کشور صلاحیت اخذ این مقطع رو دارند یا خیر. حالا می خواد تو هر دانشگاهی باشه. می خواد دکتر جعفرزاده پیگیرش باشه یا دکتر امیری یا خسروی یا هر عزیز دیگه ای. به نظر من اون کسی توهم داره که میاد یه همچین نامه ای رو بین دانشجو ها توزیع می کنه. قصد من فقط اطلاع رسانی بود. من دانشجو شاید اونقدر صلاحیت نداشته باشم نظر بدم اما به عقیده اکثر افراد کارشناس و مطلع رشتمون در حال حاضر فقط و فقط دانشگاه مشهد می تونه این رشته رو تاسیس کنه. دلایلش هم با ذره ای تحقیق و کنکاش قابل درک هستش. امیدوارم این افراد هم به خیالپردازی متهم نباشن :-)
به امید موفقیت رشتمون