سه‌شنبه، مهر ۱۳، ۱۳۸۹

اگر دارای وبسایت هستید.........


اگر دارای وبسایت هستید توجه به نکات زیر میتواند مفید باشد
مشخصه ای که یک وب سایت  نباید داشته باشد !
گذاشتن عکس در صفحه اصلی:
با این که عکس یک نوع خوش آمدگویی به بازدیدکنندگان به شمار می آید، برخی کارشناسان عقیده دارند، این عکس، آمار بازدیدکنندگان را کم می کند.اما باید به این موضوع توجه داشت که بازشدن عکسها طولانی است و باعث خسته شدن بازدید کننده میشود و این مسئله باعث کاهش مراجعه میگردد. در صورت نیاز باید عکسها را با حجم سبک در سایت قرار داد تا مشکل به حد اقل برسد .
زیاده روی در پخش قطعات دیداری و شنیداری:
تصاویر متحرک گیج کننده باعث گمراه شدن از مسیر فعالیت های حرفه ای است. گذشته از این، بارگذاری موسیقی های پرزرق و برق و پر سر و صدا مدت زیاد ی طول می کشد و همین امر، بازدیدکنندگان سایت شما را فراری می دهد.
وجود گزینه های گیج کننده فراوان:
طبق بررسی های صورت گرفته بیشتر مدیران وب سایت ها مایل اند صفحات و مطالب گوناگون زیادی به بازدیدکنندگان سایت خود ارائه دهند، اما ساختار سایت باید به اندازه کافی ساده باشد، تا بازدیدکنندگان سر در گم نشوند.
اطلاعاتی که ممکن است به حریم شخصی افراد و مسائل امنیتی لطمه وارد کند:
در ابتدایی ترین مراحل، باید از گذاشتن عکس ها، آدرس های ایمیل و جزئیات شخصی کارکنان در وب سایت خودداری کنید.
گذاشتن اطلاعاتی در وب سایت که به سود رقبای شما باشد:
برخی بخش های اطلاعاتی در نوع خود بی ضرر است، اما در ترکیب با یکدیگر، می تواند مطالب زیادی را درباره فعالیت های شغلی، شرکای استراتژیک، مشتری ها و ساختار درونی سازمان شما آشکار سازد.
سخنان نامفهوم و کلمات فنی پیچیده:
هدف اصلی بیشتر وب سایت ها، آگاه ساختن بازدیدكنندگان از نحوه فعالیت سایت و چگونگی ارائه خدمات و تولیدات به آن هاست. وقتی در سایت خود از زبانی فنی یا اصطلاحاتی نامفهوم استفاده می کنید در حقیقت به کار بیهوده ای دست زده اید. در محتوای مطالب سایت از بیانی شیوا و مستقیم استفاده کنید.
مطالبی که شغل شما را بهتر از آن چه هست، نشان می دهد:
این مسئله باعث کاهش اعتماد بازدید کننده میگردد.
امکان های گفت وگوی بدون نظارت:
اگر قصد دارید یک محیط گفت وگو ایجاد کنید، از یک ناظر برای پذیرفتن موارد احتمالی استفاده کنید به این ترتیب از هرزنامه ها، درخواست های خلاف عرف، نقض حریم امنیتی و دیگر درد سرها دوری کنید.
لینك سایت های نامربوط و مطالب قدیمی دیگر وب سایت ها
۱ نظر:

ناشناس گفت...

همکار محترم به سری صفحه اصلی MSN زده واز نتيجه نظرات مفيدتان در مورد نبودن عکس در صفحه اصلی ديدن فرماييد.