پنجشنبه، آبان ۱۰، ۱۳۸۶

با هم بیندیشیم

آیا هیچ یک از گروههای پزشکی یا وابسته به پزشکی برای یکی از مواد شرح وظایف و اختیارات خود پروانه و یا مجوز جداگانه دارند؟

آیا مثلا جراحان بجز پروانه مطب مجوز دیگری برای عمل آپاندیسیت یا لوزه و ... نیز دارند؟

آیا ادیولوژیست ها برای فروش سمعک نیاز به مجوز جداگانه ای دارند؟

چرا ساخت و فروش عینک طبی که ماده 20 خدمات و اختیارات اپتومتریست ها می باشد از قاعده کلی مستثنی است؟

هراپتومتریست می بایست تنها یک پروانه دفتر کار داشته باشد که کلیه شرح وظایف و اختیارات بیست گانه آن در آن مستتر خواهد بود ، زیرا ساخت عینک طبی جزء لاینفک اختیارات اپتومتریست ها است و جدا کردن آن از سایر اختیارات اپتومتری هیچگونه توجیه قانونی ندارد.

افسانه هراتی زاده

هیچ نظری موجود نیست: